HUN

Május 

ISZKASZENTGYÖRGY
Május 6, péntek 
14:00  Erdélyi és udmurt napok megnyitója Kelet és nyugat határán - Az erdélyi virágos reneszánsz Várallyai Réka művészettörténész előadása Sárba égettetett - Erdélyi kályhacsempék Péter Alpár könyvbemutatója 
Helyszín: Kastély, barokk szárny 

15:00  Az égigérő fa bábelőadás, Márkuszínház, Pécs     
Helyszín: Kastély, régi könyvtár 

16:00  Kézműves vásár, foglalkozások: játékkészítés fából és természetes anyagokból, nemezelés, agyagozás   

Helyszín: Kastély, iskola étterme 

17:00  Táncház: moldvai csángó és felcsíki táncok, erdélyi és moldvai népdalok és zene kíséretében  Helyszín: Kastély, régi könyvtár 
 
Május 7, szombat 
10:00  „Udmurt tájakon” fotókiállítás Demeter Miklós fényképeiből 
Bygy delegáció fellépése – Bygy település a 2014. évi Finnugor Kulturális Főváros volt Helyszín: Kastély, barokk szárny 
11:00  Udmurt divatbemutató Darali Leli udmurt finnugor nagykövet szervezésében 
Helyszín: Kastélyudvar

15:00  Udmurt játszóház gyerekeknek - interaktív játék hagyományos udmurt népi játékokkal Bygy delegáció beszámolója, kerekasztal – Bygy, a 2014. évi Finnugor Kulturális Főváros Helyszín: IKSZT 

17:00  Vetítés, bemutató az udmurt népi hangszerekről Közben udmurt ételek készítése a Bygy delegáció irányításával 
 Helyszín: IKSZT 

18:30  Udmurt táncház és udmurt ételek kóstolása 
Helyszín: IKSZT 

VESZPRÉM

 Gizella Napok 2016 
 Finnugor Udvar a Tűztorony udvarán május 7-én, szombaton 10-17 óráig  

Finnugor népművészet kicsiknek és nagyoknak
Egész napos program: hanti sátor felállítása - hanti posztóminták és varrástanítás - a zirci Reguly Antal Múzeum társasjátékainak kipróbálása - beöltözés hanti ruhákba 
10.00-11.00 Udmurt és nganaszan kézműveskedés 
11.00-12.00 Finnugor Activity 
12.00-13.00 Mari dalok és táncok 
13.00-15.00 Nganaszan népmesék és kézműveskedés, észt népi játszóház 
15.00-16.00 Udmurt dalok, táncok és népi játékok 
16.00-17.45 Észt népi játszóház és finnugor dalkavalkád 

 Tudományos ismeretterjesztő előadások, nyelvleckék, kvízek
10.00-10.30 Nyelvészeti terepmunka a Volga-Káma vidékén: Udmurtia 
10.30-11.30 Udmurt nyelvlecke és hanti nyelvlecke 
11.30-12.00 Vadász és zsákmány. A legészakibb nomád nép hagyományos életmódja 
12.00-12.30 Nyelvrokonságról dióhéjban 
12.30-13.30 Észt nyelvlecke és észt szójátékok 
13.30-14.00 Kik azok a marik? 
14.00-15.00 Érdekességek Észtországról (kvíz) és észt-szetu nyelvlecke 
15.00-16.30 Mari nyelvlecke, hanti nyelvlecke és udmurt nyelvlecke